Головна

Історія факультету

Вчена рада

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво
 
 
 
Головна Контакти Карта сайту
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники факультету
English version
Профспілкова організація

 

VIII щорічний Конкурс ораторської майстерності серед першокурсників

Завантажити програму конкурсу

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна з ініціативи юридичного факультету 23 травня 2013 року, о 13-25, в аудиторії 429 Північного корпусу у межах теми «Молоді в «полоні» Internet» провів VIII щорічний Конкурс ораторської майстерності серед першокурсників. Такі конкурси вже стали гарною традицією відродженого юридичного факультету.

Кваліфікований юрист, поряд з якісною правовою освітою, знанням норм права та процесу повинен мати необхідні ділові та моральні якості, певні організаторські здібності, відзначатися загальною культурою, вмінням працювати з людьми, володіти словом та вміти доносити його до слухача. Адже юрист протягом одного дня вступає в спілкування з десятками осіб, різними за віком, інтелектом, за їх соціальним станом, інтересами та потребами. Саме ця діяльність потребує використання знань ораторського мистецтва для впливу як на людей, які, наприклад, потрапили у сферу судочинства (свідок, підозрюваний, обвинувачений, потерпілий та ін.), на осіб, що безпосередньо здійснюють цей вид діяльності (слідчий, прокурор, суддя, адвокат), так і для здійснення більш загальних цілей: забезпечення захисту прав і свобод людини та громадянина, які визначають зміст і застосування законів, діяльність органів законодавчої, виконавчої, судової влади, місцевого самоврядування.

Мета заходу: продемонструвати уміння спілкуватися з аудиторією, надихати й зачаровувати її, переконувати і спонукати своєю промовою до дій.

Відкрила захід старший викладач кафедри державно-правових дисциплін, помічник декана зі зв'язків з громадськістю і пресою Смульська Алла Василівна. Вона наголосила на тому, що наша країна знаходиться на етапі створення інформаційного суспільства, що багато в чому визначають електронні комунікації і комп'ютерні мережі, які бурхливо розвиваються і забезпечують миттєвий зв'язок з різними кінцями нашої планети. В інформаційну епоху не капітал, а інформація і знання стають основними ресурсами суспільства і відіграють значну роль як фактор економічного благополуччя. Разом з тим, стали спотворюватися пріоритети розвитку молоді, їх методи самоствердження і самоактуалізації. Швидко опановуючи комп'ютерну техніку, молодь стала надмірно захоплюватися комп'ютерними іграми і бездумним проведенням часу в мережі Інтернет. Це й визначило предмет подальшого обговорення учасниками конкурсу.

«Візитна картка» - перше завдання для учасників, у якому вони познайомилися з аудиторією за допомогою презентації себе як користувача мережі Internet.

«Презентація заздалегідь підготовленої теми» створила для учасників вільний простір для обговорення найбільш актуальних аспектів, пов‘язаних з користуванням Internet, таких як історія виникнення соціальних мереж, «плюси» і «мінуси» Internet, Internet-кохання, вплив Internet на здоров'я молоді, Internet-залежність і сприяння цьому соціальних мереж, маніпулювання зарубіжних ЗМІ свідомістю українського Internet-користувача тощо, що не залишило байдужими ні гостей, ні членів журі.

«Виступ-імпровізація» поставив перед студентами завдання змоделювати уявну ситуацію, продовжуючи фразу: «Якби не Internet і не соціальні мережі…».

У роботі журі взяли участь Кагановська Т.Є. – декан факультету, д.ю.н., проф., Голова журі, Кулачок-Тітова Л.В. – заступник декана з навчальної роботи, к.ю.н., доц., Воронов М.М. – завідувач кафедри конституційного, муніципального і міжнародного права, к.ю.н., доц., Передерій О.С. – заступник декана по роботі з іноземними студентами, к.ю.н., Богданова Н.М. – методист деканату, Конєв Ігор – студент 3 курсу, переможець минулого конкурсу ораторського мистецтва.

За підсумками роботи журі було визначено переможців конкурсу:

І місце – Лаврущенко Олександр, ЮП-14

ІІ місце – Бабкіна Ілона, ЮП-11

ІІІ місце – Панфілова Марина, ЮП-11

Підсумки конкурсу було підведено Головою журі, деканом юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна д.ю.н., проф.Кагановською Тетяною Євгеніївною, яка привітала переможців, побажала їм подальших звершень і успіхів у здобутті професії і всім присутнім студентам успішного складання літньої заліково-екзаменаційної сесії.