Головна

Історія факультету

Вчена рада

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво
 
 
 
Головна Контакти Карта сайту
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники факультету
English version
Профспілкова організація

23 листопада у Колонній залі Північного корпусу відбулася VІI Міжнародна науково-практична конференція «Від громадянського суспільства – до правової держави», яку розпочала урочистим вітальним словом декан юридичного факультету, д.ю.н., професор Кагановська Тетяна Євгеніївна

Шановні пані та панове!

Хочу від свого імені та від імені всіх організаторів VІI Міжнародної науково-практичної конференції «Від громадянського суспільства - до правової держави» привітати всіх учасників і гостей.

«Громадянське суспільство» і «правова держава» виступають без жодного перебільшення знаковими індикаторами спроможності і успішності для молодої держави у сучасному світі. Україна, перейшовши 20-річний рубіж цивільного та державного будівництва, може підвести якісь попередні підсумки. І тест на громадянське суспільство і правову держава поки виявився найскладнішим для країни.

Одночасно хотілося б відзначити, що досліджувати і експертувати настільки багатоскладові соціальні явища як громадянське суспільство і правова держава для вчених, правознавців теж стало серйозним дослідницьким завданням.
Складність громадянського суспільства в його багатоманітності і одночасно у великій динаміці. Ще кілька років тому основним імпульсом у дискусіях про громадянське суспільство були теоретичні моделі, потім його перші паростки, а вже сьогодні громадянське суспільство є настільки мозаїчним і мобільним, що дослідникам доводиться постійно освоювати все новий і новий сучасний інструментарій, щоб постійно перебувати в епіцентрі. Не відкрию великого секрету, сказавши, що в Україні ще недавно громадянське суспільство було об'єктом прискіпливої критики, а зараз поступово стає предметом апології.
Звернення саме до зв'язку громадянського суспільства і правової держави викликане вимогами часу. Саме курс, вектор, рух від громадянського суспільства до правової держави може зв'язати формальні правові закони і реальне їхнє правозастосування. Україні необхідне реформування національної системи законодавства, засноване не лише на букві закону, але і на цінностях прав громадянина.

Громадянське суспільство поступово бере на себе роль авангарду у формуванні правової держави, заснованої на праві, легітимності, справедливості. Сьогодні змужніле громадянське суспільство голосно заявляє про те, що в центрі правової держави повинен стояти громадянин, його права і свободи.

Правова держава починається з суспільства та на суспільство спирається. Без зв'язку легітимності влади та політичних свобод, без забезпечення верховенства права в діяльності держави і у всіх сферах суспільного життя, без законотворчості, що служить суспільному благу, ми не зможемо створити правової держави як загального для всіх громадян правового дому.
Створення правої держави – це спільне завдання для експертів і політиків, для юристів та правозахисників, для громадянських активістів та всіх громадян. Саме тому мета сьогоднішньої конференції – зібрати вчених, правознавців, юристів та правозахисників в одній аудиторії. Ми також створили три дискусійні майданчики, покликані виступити сполучними ланками різних пластів обговорюваної проблематики.

Перша панель - «Громадянське суспільство – публічний код до правової держави» – майданчик для вчених, експертів, політиків, політологів, правознавців, які препарують проблематику на складові частини і одночасно спробують дати загальну картину проблем сучасного громадянського суспільства і правової держави.
Друга панель – «Правозахисні інститути як конституційно-правовий сервіс держави» – майданчик для правознавців, конституціоналістів, законодавців, політиків. Лейтмотивом дискусій на цій панелі передбачається обговорення дизайну та архітектури правових інститутів і норм, які повинні лягти в основу якісного правої держави.

Третя панель - «Правозахисники - громадянська платформа правової держави» - задумана як простір для правозахисників, правознавців, громадських активістів, які працюють «в полі», мають свій сфокусований погляд на проблеми.

На всіх панельних дискусіях у всіх учасників буде можливість поставити питання і виступити з реплікою. Запрошую всіх налаштуватися на активну дискусію і бажаю всім учасникам плідної роботи.

Завантажити програму конференції