Головна

Історія факультету

Вчена рада

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво
 
 
 
Головна Контакти Карта сайту
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники факультету
English version
Профспілкова організація

 

ІІІ Всеукраїнська правнича школа з нерухомості і будівництва.

13-14 вересня Харківським осередком Ліги студентів Асоціації правників України було проведено ІІІ Всеукраїнську правничу школу з нерухомості і будівництва. Захід відбувся на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У школі взяли участь найактивніші студенти з різних міст України, протягом двох днів вони глибоко досліджували найактуальніші питання з тематики школи. У якості експертів виступили провідні фахівці у сфері правового регулювання питань, пов’язаних із нерухомістю та будівництвом. Генеральним партнером заходу виступила міжнародна юридична фірма «DLA Piper», а партнером – юридична компанія «VBpartners».

Перший день школи було розпочато виступом Володимира Івановича Пушая - судді Харківського апеляційного господарського суду, доцента кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна. Зробивши невеликий історичний огляд розвитку судової системи України та порівнявши існуючу спеціалізацію юристів у нашій державі та за кордоном, він зосередив увагу на основних особливостях договорів підряду на капітальне будівництво та проблемах їх виконання, спираючись на свій багаторічний досвід роботи суддею і практику розгляду таких справ. Володимир Іванович підкреслив необхідність якнайбільш точно при укладенні договору підряду формулювати його умови, докладно описувати предмет договору, відповідально складати кошторис, адже часто спори виникають саме через неповний опис майбутнього об’єкта та робіт, які зобов’язаний виконати підрядник. Найбільша кількість спорів виникає після завершення будівництва з приводу невідповідності об’єкта вимогам якості. Як при укладанні, так і при виконанні такого договору необхідно враховувати спеціальні будівельні норми, залучати спеціалістів. Великий інтерес для аудиторії становили практичні особливості судового процесу, зокрема, Володимир Іванович відповів на питання щодо прийнятності електронного листування як доказу, щодо основних документів, які беруться до уваги судом при розгляді обговорюваних справ. Виступ Володимира Івановича Пушая став чудовою можливістю поспілкуватися з досвідченим суддею та безпосередньо від нього дізнатися відповіді на найактуальніші правові питання.

Наступним виступав Олександр Лук’яненко – адвокат, радник юридичної компанії «VBpartners». Його доповідь була присвячена темі: «Оцінка правових ризиків при придбанні нерухомості: юридичні аспекти». Детально, захоплююче та ґрунтовно фахівець висвітлив основні стадії правового аудиту при придбанні нерухомого майна. Олександр Лук’яненко дав безліч цінних практичних порад учасникам, що стосувалися належної перевірки правовстановлюючих документів, реєстрації права власності на об’єкт нерухомості, особливостей, на які необхідно звертати увагу при укладанні угод щодо нерухомості. Виступ Олександра Лук’яненка залишив у студентів найкращі враження.
Одним із очікуваних експертів школи була Наталія Кочергіна – партнер юридичної фірми «DLA Piper», керівник практики з нерухомості з багаторічним досвідом успішної роботи в цій сфері, відомий юрист не лише в Україні, але і в усій Європі. Виступ Наталії Кочергіної був присвячений тематиці структурування угод щодо нерухомості, причому не лише відповідно до українського права, але і згідно з англійськими нормами. Класифікувавши угоди на угоди з активами та придбання корпоративних прав, відомий юрист докладно й вичерпно розповіла про кожен елемент угоди, про особливості кожної стадії їх укладання. Також увагу було звернено на можливості щодо убезпечення придбаної нерухомості. Наталія Кочергіна не лише висвітлила тематику доповіді, але і дала майбутнім юристам безліч важливих і мотивуючих порад.
Перший день школи завершився виступом харківського адвоката Олексія Романченка, який у доступній та захоплюючій формі виступив з темою: «Захист інтересів, порушених внаслідок самочинного будівництва». Адвокат всебічно проаналізував судову практику щодо узаконення самочинного будівництва та, навпаки, щодо захисту інтересів тих осіб, чиї інтереси були порушені таким будівництвом. Студенти мали можливість на прикладах конкретних справ побачити основні напрямки, якими йде судова практика в цій сфері. Обговорювалося не лише право, але й моральні принципи адвоката, правові реалії сьогодення.
Перший день правничої школи завершився чудовим корпоративом в арт-кафе «Корова» в центрі міста, де учасники мали можливість відпочити та насолодитися живою інструментальною музикою.

Другий день школи проходив у ХНУ імені В.Н. Каразіна, де першим спікером став практикуючий адвокат, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету – Костянтин Прокофійович Пейчев. Докладно і цікаво він розкрив тематику спорів, що виникають із земельних правовідносин, спираючись на висновки Верховного Суду України у першому півріччі 2014 року та умовно відносячи їх до судових прецедентів, які трактують існуючі норми та набувають обов’язкової сили. Адвокат проаналізував позицію ВСУ щодо використання деяких елементів водного фонду, яка має істотне значення для будівництва поблизу водних об’єктів, вирішення спірних питань щодо розмірів прибережних зон. Також було розглянуто позицію ВСУ, пов’язану з виділенням земельних ділянок місцевими радами поза межами населених пунктів. Обговорювалися проблемні питання щодо оренди земельної ділянки, зміни цільового призначення земельних ділянок та можливостей їх безкоштовного одержання. Таким чином, учасники школи мали можливість підійти до питань будівництва з базового, ключового боку – розгляду земельних правовідносин, що є основою для подальшої діяльності з будівництва.

Наступним експертом школи став Владислав Кисіль – партнер юридичної компанії «КПД КОНСАЛТИНГ», голова практики нерухомості і будівництва, адвокат. Його виступ був присвячений правовим питанням реконструкції об’єктів нерухомості. Владислав Кисіль розпочав свою доповідь екскурсом в історію теорії щодо тотожності об’єктів, ставлячи ключове питання: чи є об’єкт після реконструкції тотожним самому собі. Учасники мали змогу побачити, яке велике коло правових питань пов’язане з реконструкцією, помітити прогалини в українському законодавстві з цього питання, дізнатися про правові пастки, пов’язані з реконструкцією та договором іпотеки, та проаналізувати позиції Верховного Суду України і Вищого господарського суду.
Продовжився другий день виступом адвоката Романа Чумака, який поділився досвідом та порадами щодо використання реєстру речових прав на нерухоме майно, висвітлив моменти, на які необхідно звертати увагу в роботі.
Завершальна доповідь заходу була присвячена наступній темі:  «Окремі аспекти судового захисту прав продавця нерухомого майна». Автор теми та підходу до її висвітлення – суддя апеляційного господарського суду Харківської області, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна -  Суярко Тетяна Дмитрівна. З докладом виступила помічник судді Шевчук Юлія Вадимівна. Прослуховуючи та беручи участь у дискусії, учасники дізналися про розгляд справ щодо визнання та відмови у визнанні недійсними договорів купівлі-продажу нерухомості, позови щодо чого викликані нестабільним станом валютних курсів. Враховуючи реалії сьогодення, ця тема є надзвичайно актуальною. Учасники мали можливість обговорити сучасний стан судової системи, дізнатись про проблеми доказування у справах, що були передані харківським судам з судів Донецької та Луганської областей. Таким чином, завершальна доповідь стала однією із найбільш захоплюючих.

Після завершення правничої школи ми вирішили запитати найактивніших учасників про їхні враження від заходу. Нам відповіла Ольга Меліна – студентка НЮУ імені Ярослава Мудрого, одна із найвдумливіших та найстаранніших учасниць, чиї запитання до експертів створювали атмосферу справжньої, живої дискусії:
«Враження від школи просто ВАУ! Незважаючи на проведення майже всіх вихідних у школі, у неділю ввечері відчувала такий енергетичний заряд, вистачило ще на багато справ. Для мене школа - це дуже цікавий захід, де можна познайомитися з провідними практикуючими юристами України, отримати відповіді на хвилюючі питання, підвищити свій рівень знань як майбутнього спеціаліста у сфері юриспруденції, знайти нових друзів з кожного куточка нашої країни та ще багато-багато чого іншого. Бажаю організаторам сил і натхнення для проведення нових шкіл!»
Поділилися враженнями активні студенти юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна. Анна Халімон:
«Правнича школа з нерухомості та будівництва, яка була проведена із залученням кращих спеціалістів "своєї справи", зачепила актуальні питання сучасності у сфері земельних відносин. Було дуже цікаво слухати думки тих людей, котрі мають значний досвід з питань нерухомості. Також, зацікавив погляд суддів щодо вирішення спорів з земельних відносин. Ще хочу зазначити щодо якості підготовки заходу. Усе було дуже чудово та цікаво. У майбутньому хочу якомога більше відвідувати заходів при підтримці Ліги студентів Асоціації правників України.»

Ксенія Назарова:
«Я дуже щаслива що стала учасницею Всеукраїнської школи з нерухомості та будівництва. За ці два дні я дізналася дуже багато практичних аспектів у сфері нерухомості.
Слід відмітити дуже професійну та налагоджену роботу організаторів, яким вдалося зробити дійсно насичену програму, запросити таку кількість експертів і створити невимушену атмосферу, у якій кожен із студентів мав змогу задати питання чи особисто поспілкуватися із фахівцями. Обов'язково візьму участь в інших проектах Ліги Студентів АПУ».

ІІІ Всеукраїнська школа з нерухомості та будівництва завершилася урочистим нагородженням учасників сертифікатами. Ми дякуємо всім студентам за їхню активність, вдумливість, життєрадісність! Виражаємо безмежну вдячність всім доповідачам, які поділились із нами своїм безцінним досвідом, знаннями, дали глибокі й важливі життєві поради.
Ми дякуємо Генеральному партнеру заходу  - юридичній фірмі «DLA Piper», партнеру заходу – юридичній компанії «VBpartners». Дякуємо за підтримку ми і інформаційним партнерам заходу – газеті «Юридическая практика», таким інформаційним ресурсам, як «ЛігаЗакон», «Закон і бізнес», «Lawyers FM», «Pravotoday», «Громадський простір», «Studway», «Велика ідея», «Правова консультація».
Висловлюємо щиру подяку декану юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна - Тетяні Євгенівні Кагановській  за підтримку Харківського осередку Ліги студентів АПУ у проведенні Всеукраїнської школи з нерухомості та будівництва.
Впевнені, що прагнення до нових знань та успіхів надихатимуть нас на організацію нових грандіозних освітніх заходів у майбутньому!

Анна Куц,
студентка 5 курсу,
заступник голови Харківського осередку Ліги студентів АПУ.

 

 
Фотозвіт