Головна

Історія факультету

Вчена рада

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування
 
Головна Контакти Карта сайту
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Профспілка


Працевлаштування


ПІДГОТОВКА ДО СПІВБЕСІДИ

Ретельна підготовка до співбесіди – запорука твого успіху. Переконайся, що ти можеш чітко, стисло і логічно пояснити все, що написано в твоєму резюме та супровідному листі, а також навести конкретні приклади виконуваних завдань та досягнень (особливо тих, що мають відношення до вимог вакансії).

Обов’язково підготуй та попрактикуй стислу та конкретну промову, в якій треба коротко розповісти: 1. Про твою освіту, і як вона пов’язана з вимогами вакансії. 2. Попередній досвід роботи (куди може входити стажування, волонтерська робота, зайнятість у студентських спілках тощо). Побудуй власну промову так, щоб було зрозуміло, як ти зможеш ефективно використати свій попередній досвід, виконуючи роботу, на яку ти претендуєш. 3. Чому ти хочеш працювати в цій компанії і на цій посаді.

Пам’ятай, що твій час буде досить обмеженим (здебільшого співбесіда триває від 30 хвилин до години), ти хвилюватимешся і можеш розгубитись, щось забути або почати повторюватись. Тому підготовка і практика твоєї промови дуже важливі. Рекомендуємо відпрацювати відповіді на найбільш вірогідні питання у формі репетиції-співбесіди з твоїми батьками, друзями чи однокурсниками.

Присвяти достатньо часу пошуку інформації про організацію, у якій тобі призначено співбесіду. Ознайомся з інформацією на їхньому сайті, почитай матеріали про них у пресі, перевір їхні профілі в соціальних мережах, дізнайся, хто їхні основні конкуренти, спробуй знайти інформацію про людей, які будуть присутні на співбесіді.

Наводимо деякі з найпоширеніших питань, на які варто підготувати відповіді заздалегідь. Це дозволить тобі почуватися впевнено під час співбесіди і звернути увагу на свої сильні сторони та досягнення:

 • Розкажіть коротко про себе: Вашу освіту, попередній досвід роботи, компетенції та навички, які Ви маєте для виконання цієї роботи.
 • Чому Ви хочете отримати цю роботу?/Чому Ви зацікавлені у цій вакансії?
 • Чому ми маємо обрати саме Вас з-поміж інших кандидатів?
 • Які Ваші сильні сторони?
 • Які Ваші слабкі сторони?
 • Як пов’язані Ваші академічні досягнення з вимогами щодо цієї вакансії?
 • Ваше найзначніше досягнення на сьогодні?
 • Де Ви бачите себе через 5 років/10 років?
 • Що Вам найбільше та найменше подобається в роботі в цій галузі?
 • У Вас є питання до нас?

Обов’язково підготуй питання, які ти хотів би поставити потенційному роботодавцю. Це можуть бути питання про компанію (але уникай питань, відповіді на які можна легко знайти в інтернеті), про відділ, в якому відкрито позицію, про вакансію (наприклад, ти можеш поцікавитись, у зв’язку з чим відкрито позицію), про можливості професійного розвитку. Твої питання мають демонструвати твою обізнаність про діяльність компанії, зацікавленість у вакансії та розуміння вимог до кандидата.

ПІД ЧАС СПІВБЕСІДИ

 • Точно дізнайся місце розташування організації і сплануй свій час так, щоб не спізнюватися. Приходь за 15 хвилин до призначеного часу.
 • Обираючи одяг для співбесіди, май на увазі, що твій зовнішній вигляд повинен відповідати ситуації, стилю підприємства та посаді, на яку ти претендуєш.
 • Вимкни свій мобільний телефон на час співбесіди.
 • Май при собі копію резюме а також, якщо потрібно, зразки своїх робіт (статті, малюнки, фотографії тощо).
 • Будь упевненим, говори чітко та розбірливо, уникай багатослів’я і відповідай на питання по суті.
 • Будь готовим назвати прізвища і телефони осіб, які рекомендують тебе, заздалегідь узгодивши це з ними.
 • У кінці розмови варто чітко домовитися про те, коли і як ти дізнаєшся про результати.
 • Закінчуючи співбесіду, не забудь про звичайні норми ввічливості.

ПІСЛЯ СПІВБЕСІДИ

Після співбесіди можна надіслати листа потенційному роботодавцю, в якому варто:

 • подякувати за можливість обговорити твою кандидатуру під час інтерв’ю,
 • запевнити, що тебе дуже цікавить ця вакансія та компанія,
 • повідомити, що співбесіда була для тебе корисним досвідом, і ти з нетерпінням чекаєш дізнатись результат.

КОРИСНІ ПОРАДИ ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ЩОДО ОБГОВОРЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ ПІД ЧАС СПІВБЕСІДИ

Рішення щодо того, коли саме повідомити потенційного роботодавця про твою інвалідність, залежатиме від ряду чинників: особливостей захворювання, що спричиняє інвалідність, інформації про роботодавця та можливого впливу інвалідності на твою здатність виконувати певну роботу.

Тобі необхідно буде вирішити, на якому етапі повідомити роботодавця про твою інвалідність: у резюме, в супровідному листі або під час співбесіди. Якщо твоя інвалідність непомітна та не впливатиме на твою здатність виконувати роботу, ти, можливо, вирішиш зовсім не інформувати твого роботодавця про твій стан.

У випадку коли твоя інвалідність одразу помітна, будь готовим обговорити свій стан із роботодавцем у максимально позитивному ключі та пояснити, як ти плануєш успішно виконувати свої професійні обов’язки. Якщо твоя інвалідність не впливатиме на твою здатність виконувати роботу, під час співбесіди варто зазначити: “В мене немає ніяких проблем зі здоров’ям або інвалідності, які б впливали на мою здатність виконувати завдання, що потребується на цій посаді”.

Багато роботодавців почуваються дискомфортно, обговорюючи інвалідність кандидатів. Якщо твоя інвалідність впливатиме на твою здатність виконувати необхідні завдання або є одразу помітною, дуже важливо підняти цю тему до або під час співбесіди. Якщо ти почнеш говорити на цю тему першим, роботодавець почуватиметься комфортніше і почне ставити питання, які його непокоять. Обговорення твоєї інвалідності надасть тобі можливість пояснити, як ти зможеш ефективно виконувати свої обов’язки, незважаючи на інвалідність, та адресувати занепокоєння роботодавця щодо впливу твоєї інвалідності на твою здатність виконувати необхідні завдання. Обговорення цих питань є дуже важливим, адже ти не хочеш пропустити можливість працевлаштування через те, що роботодавець почувався дискомфортно та не поставив деякі запитання, що його непокоїли, і помилково припустив, що ти не зможеш впоратись із тим чи іншим завданням.

Наводимо декілька порад щодо обговорення твоєї інвалідності під час співбесіди:

 • Підготуйся до можливих питань про твою інвалідність заздалегідь, обміркуй, як краще розповісти про твою інвалідність у позитивному світлі, підкреслюючи твої сильні сторони та пояснюючи, як ти можеш подолати труднощі у роботі, які можуть бути спричинені твоєю інвалідністю.
 • Поясни роботодавцю, чому твоя інвалідність не є перешкодою для твоєї здатності виконувати роботу. Можливо, твій потенційний роботодавець не мав працівників з обмеженими можливостями раніше, тож його побоювання можуть бути спричинені недостатньою обізнаністю в цьому питанні й твої пояснення допоможуть йому зрозуміти безпідставність його занепокоєння.
 • Підкресли свою здатність виконати роботу. Ніколи не розпочинай співбесіду з обговорення інвалідності, набагато важливіше, щоб роботодавець знав про твої вміння та навички, необхідні для виконання роботи, аніж про вади твого здоров’я.
 • Намагайся передбачити занепокоєння роботодавця та торкнись цих питань під час співбесіди.
 • Поспілкуйся зі знайомими, які також мають інвалідність, розпитай про їхній досвід пошуку роботи та співбесіди. Можливо, вони зможуть дати тобі корисні поради щодо того, коли і як краще торкнутись питання інвалідності під час співбесіди.
 • Будь готовим до обговорення твоїх потреб щодо організації та пристосування твого робочого місця (якщо це буде необхідно).
 • Звернись за порадою в місцевий центр зайнятості, спілку людей з особливими потребами.
Детальніше: http://www.mycareer.org.ua/interview