Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту

Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Дорогі друзі!

Професія юриста не менш відповідальна, ніж професія лікаря і тісно переплітається з поняттям справедливості. Всупереч відомому прислів'ю «людині властиво помилятися», юрист не має права на помилку, адже її наслідком можуть бути скалічені долі, душевні рани, втрата волі, здоров'я і навіть життя.

Особливість юридичної діяльності полягає в тому, що «метод спроб і помилок» для неї неприйнятний. Рішення з будь-якої юридичної справи має бути глибоко виваженим, всебічно обміркованим, а головною передумовою прийняття таких рішень є якісна підготовка юриста.

Обравши спеціальність «Правознавство», Ви отримаєте можливість реалізувати власний потенціал, адже Ваша майбутня професія завжди затребувана в багатьох сферах. Навчаючись на юридичному факультеті у нашому університеті, Ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним працівником, а й зайняти провідні позиції в суспільному житті.

То ж у Вас є унікальна можливість стати учасником нашого факультетського життя, співучасником навчально-виховного процесу в стінах нашого навчального закладу, членом великої родини, ім'я якої — ЮРФАК Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна!

Дванадцять років існування відродженого факультету — термін невеликий. Проте навіть за такий короткий час ми змогли довести, що маємо право на життя. Нам вдалося досягти головного — не лише відновити структуру класичної системи європейської освіти в Університеті, а й повернути собі ім'я.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Архів подій

4 вересня 2015 року

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»

Законом внесено зміни до законів України «Про місцеві вибори» та «Про добровільне об'єднання громад» з метою узгодження системи представницьких органів місцевого самоврядування із законодавством, удосконалення процедури об'єднання територіальних громад з урахуванням принципів реформування системи місцевих виборів та узгодження процедур проведення перших виборів із черговими місцевими виборами 2015 року.
Закон ухвалено в редакції, виголошеній головою Комітету з питань правової політики та правосуддя Русланом Князевичем на пленарному засіданні та підтримані Комітетом з питань правової політики та правосуддя.
Законопроект зареєстровано за № 3008.

4 вересня 2015 року

Суб’єкти інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення зобов’язані розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника компаній

Відповідні зміни передбачені Закон України (законопроект №1831) «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення», який сьогодні прийняла ВР.

Як пояснили «ЗіБ» у ВР, відповідно до закону структура власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Детальніше

4 вересня 2015 року

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення»

Відповідно до закону, зокрема, структура власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

4 вересня 2015 року

Держказначейство відкрило онлайн-доступ до інформації про виконання судових рішень

Інформація стосується виконання судових рішень за бюджетною програмою «Забезпечення виконання рішень суду, які гарантовані державою».

У Держказначействі ввели оприлюднення реєстру виконання судових рішень.
За допомогою даного сервісу на офіційному веб-порталі Казначейства стягувачі мають можливість ознайомитися з відомостями про стан виконання судових рішень за бюджетною програмою «Забезпечення виконання рішень суду, які гарантовані державою».

Детальніше

3 вересня 2015 року

Європейський Союз оголосив додатковий конкурс на організацію навчальних кредитних мобільностей

В червні 2015 року Європейський Союз оголосив додатковий конкурс на організацію навчальних кредитних мобільностей між навчальними закладами країн-членів та країн-партнерів програми Еразмус+. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

3 вересня 2015 року

Спрощується реєстрація припинення юридичних осіб

Після внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи дозволяється внесення змін до установчих документів державних підприємств, установ та організацій, пов’язаних із зміною органу, до сфери управління якого вони належать.

Відповідні зміни передбачені Законом (законопроектом № 2493) «Про внесення змін до Закону України ”Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців