Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version









Життя, присвячене закону

17 грудня 2018 року

Сьогодні, 17 грудня 2018 року, виповнюється 80 років Валентину Павловичу Півненку!

Життя ветерана органів прокуратури і вченого-правознавця Харківщини, старшого радника юстиції, почесного працівника органів прокуратури України, кандидата юридичних наук, відмінника освіти України, заслуженого юриста України також пов’язане і з юридичним факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Під час роботи Валентина Павловича у Каразінському наші студенти мали можливість спілкуватися з фахівцем з великим практичним досвідом роботи, а це завжди дуже важливо у підготовці майбутніх правознавців. Тому ми з вдячністю згадуємо Валентина Павловича та із задоволенням вітаємо його з нагоди ювілею!

Народився Валентин Павлович 17 грудня 1938 року в селі Рокитне Нововодолазького району Харківської області в сім’ї робітників. Є корінним слобожанцем у 14-му коліні. Його предки були серед «піонерів» заселення і освоєння українськими переселенцями території колишнього Дикого поля в середині XVII столітті.



Свою трудову діяльність Валентин Павлович розпочав слюсарем на Харківському приладобудівному заводі імені Т. Г. Шевченка (1956–1960 рр.), а після завершення строкової військової служби у лавах Радянської Армії (1960–1963 рр.) навчався на денному відділенні Харківського юридичного інституту (нині — Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) (1963–1967 рр.). Після закінчення означеного інституту був направлений на роботу в органи прокуратури Харківської області, де займав посади помічника прокурора Барвінківського району Харківської області (1967–1970 рр.), прокурора Зачепилівського району Харківської області (1970–1974 рр.), прокурора Харківського району Харківської області (1974–1983 рр.), прокурора Московського району міста Харкова (1983–1985 рр.), прокурора кримінально-судового відділу прокуратури Харківської області (1985–1986 рр.).

Як фахівець з великим досвідом керівництва районними прокуратурами (основна ланка прокурорської системи), був 26 березня 1986 року переведений на посаду доцента Харківської філії Інституту підвищення кваліфікації кадрів Прокуратури СРСР, а після реорганізації цього вищого юридичного навчального закладу 2-го ступеня (післядипломна освіта) в Інститут підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури незалежної України (1991 рік) займав посади професора та завідувача кафедри прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю. У зв’язку з переведенням цього навчального закладу післядипломної освіти до столиці України м. Києва і створення на його базі Національної академії прокуратури України (1999 рік), В. П. Півненко вийшов на пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Загальний стаж роботи Валентина Павловича у органах прокуратури України на той час становив 32 роки (1967–1999 рр.).

Після виходу на пенсію Валентин Павлович почав працювати у вищих юридичних навчальних закладах освіти 1-го ступеня (фахова підготовка молодих спеціалістів) спочатку на посадах професора, завідувача кафедрою процесуального права юридичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (1999–2006 рр.), а потім на посаді професора кафедри правосуддя юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (2006–2012 рр.). У цей час ветеран перебуває на заслуженому відпочинку.

Позитивний досвід роботи В. П. Півненка на прокурорських посадах неодноразово розповсюджувався наказами прокурора Харківської області, прокурора Української РСР і Генерального прокурора СРСР. За досягнуті успіхи у зміцненні законності і правопорядку йому — одному із перших районних прокурорів України було присвоєно почесне звання «Заслужений юрист Української РСР» (1982 р.). Він є автором більше 150 наукових праць з прокурорської діяльності, кримінального процесу та організації праці і управління в органах прокуратури (монографії, підручники, курси лекцій, наукові статті, тези наукових доповідей). Крім того, В. П. Півненко ще й чудовий краєзнавець і письменник. У 2008 році він написав і видав книгу «Відлуння пережитих літ: спомини прокурора», присвячену прокурорам і слідчим органів минулої епохи, їх моральній силі, мужності і рішучості у боротьбі за торжество законності. У 2012 році вийшла друком ще одна його об’ємна книга «Река времени: записки слобожанина, прокурора, ученого», в одній із глав якої під назвою «Испытание огнем» висвітлюються непрості прокурорські будні. У 2017 році вийшла його збірка поезій «На крилах мрій», у якій віддзеркалюється неповторна краса природи рідної Слобожанщини. Сьогодні Валентин Павлович закінчує роботу над новим літературним твором «Людина. Доля. Епоха».

На всіх відповідальних прокурорських і науково-педагогічних посадах, які займав В. П. Півненко протягом багатьох десятиліть, він виявив блискучі професійні і організаційно-управлінські здібності, створював міцні колективи однодумців, спільними зусиллями яких забезпечував досягнення високих результатів у роботі. Завжди приймав правильні прокурорсько-наглядові і організаційно-управлінські рішення, ґенерував позитивні ідеї, якими щедро ділився зі своїми колегами. Маючи глибокі знання і практичний досвід прокурорської і науково-педагогічної діяльності, зробив значний особистий внесок у подальше підвищення авторитету та створення позитивного іміджу прокуратури Харківської області. Валентин Павлович — творча і надзвичайно трудолюбива людина, яка несе у собі велику життєву енергію, оптимізм і активну громадянську позицію.

Життя і прокурорська та науково-педагогічна діяльність Валентина павловича Півненка, присвячені відданому служінню закону, це взірець для наслідування новим поколінням прокурорських та науково-педагогічних працівників Харківщини.

Щиро вітаючи Валентина Павловича Півненка з 80-літнім ювілеєм, колектив юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна зичить імениннику міцного здоров’я, благополуччя йому і його родині, енергії і наснаги на нові ідеї і довгих щасливих літ життя!