Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version

Статус публічних осіб у полі зору юридичної спільноти

12 лютого 2019 року

8 лютого 2019 року в Каразінському університеті за ініціативи юридичного факультету проведено круглий стіл на тему «Публічні фігури на юридичній шахівниці: дебют тривалої гри». У його роботі взяли участь представники наукової громадськості, суддівського корпусу, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З вітальним словом звернулася декан юридичного факультету, професор Тетяна Кагановська, яка не лише підкреслила високу практичну значущість заходу, але і закцентувала увагу присутніх на загальній проблематиці правового статусу публічних осіб та визначила основні напрямки подальшої дискусії.

З доповідями виступили провідні науковці юридичного факультету: професор кафедри конституційного і муніципального права Віталій Серьогін («Правовий статус публічних осіб як terra incognita вітчизняної юриспруденції»), завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін, професор Ірина Венедіктова («Баланс інтересів homo publicus: загрози — проти, загрози — так»), завідувач кафедри державно-правових дисциплін, професор Олександр Головко («Аристократизація влади: утопія чи реальність»), завідувач кафедри конституційного і муніципального права, доцент Марк Воронов («Зловживання правом публічними особами»), завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін, професор Олександр Житний («Заходи кримінально-правового впливу щодо публічних фігур»).

Захід проходив у форматі дискусії за участю судді Конституційного Суду України Олега Первомайського, судді Верховного Суду Василя Крата, професора Харківського національного університету внутрішніх справ Святослава Сліпченка, доцента кафедри конституційного права України Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого, члена Конституційної комісії Всеволода Речицького, представників Каразінського університету, зокрема начальника відділу реклами та брендингу центру зв’язків з громадськістю Ольги Гужви, директора навчального центру «ЛандауЦентр» Вікторії Круглової, викладачів факультетів, зокрема декана філософського факультету, професора Івана Карпенка, а також представників суддівського корпусу.

Результати подібних заходів дуже важливі. Організатори і учасники знайомляться зі спектром думок у проблематиці, яку вони досліджують, одержують корисний матеріал для публікацій у ЗМІ та подальшої аналітичної і експертної роботи. Учасники, завдяки взаємному обговоренню, мають змогу по-новому поглянути на проблему, в іншому контексті побачити її масштаб. Участь у таких заходах є доброю нагодою публічно представити свою позицію і сподіватися на лобіювання власних інтересів. Це також зменшує небезпеку здобуття однобічних знань і отримання помилкових рішень.

Отже, учасники круглого столу загалом наголосили на актуальності розглянутої проблематики та необхідності продовження фахового діалогу в цій сфері.