Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version

Студенти юридичного факультету відвідали судове засідання у кримінальній справі

29 березня 2019 року

26 березня 2019 року студенти 3 курсу групи ЮП-32 юридичного факультету у супроводі куратора, старшого викладача кафедри цивільно-правових дисциплін Оксани Карпенко відвідали Київський районний суд м. Харків, де спостерігали за перебігом відкритого судового засідання при розгляді кримінального провадження щодо громадянина, який обвинувачується у вчиненні умисного вбивства.

Студенти мали змогу наочно спостерігати за ходом кримінального процесу, допиту свідків та аналізувати як втілюються на практиці правила кримінального процесу.

Відвідування судового засідання дозволило студентам побачити реальний судовий процес, а саме як Головуючий у судовому засіданні керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності та порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками кримінального провадження їхніх процесуальних прав і виконання ними обов’язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення з’ясування всіх обставин кримінального провадження, усуваючи з судового розгляду все, що не має значення для кримінального провадження.

Окрім зазначеного, пізнавальними для студентів стала практична апробація положень процесуального кодексу про час початку судового засідання, умови допуску до участі у засіданні, місцерозташування учасників у залі судового засідання, форму виявлення поваги до судді і правосуддя, порядок звернення до нього, спілкування з суддею та іншими учасниками, приклади виступів учасників процесу; зміст роботи секретаря судового засідання, послідовність виступів та порядок комунікації учасників судового процесу.

Співпраця з фахівцями-практиками в галузі юриспруденції є необхідним досвідом для студентів-правників, що сприяє закріпленню отриманих ними знань з процесу та розширює світогляд у виборі юридичної професії в майбутньому.