Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version

Науковий круглий стіл «Верховенство права — основоположний принцип правової держави»

16 грудня 2016 року

На юридичному факультеті Каразінського університету відбувається VІІІ Науковий круглий стіл магістрів, аспірантів та молодих учених «Верховенство права – основоположний принцип правової держави».

Науковці стверджують, що основне призначення принципу верховенства права полягає у забезпеченні свободи та прав людини, причому, насамперед, у її відносинах з державною владою та державними органами.

Ідея rule of law з самого початку свого становлення була спрямована проти тиранії і свавілля монархічних режимів та авторитаризму, які часто використовували формальний закон для досягнення антиправових цілей. ЇЇ метою було встановлення надійного правового захисту від необґрунтованого втручання державної влади у життя людей, тому й було створено необхідні правові механізми для реалізації та захисту прав і свобод людини.

То ж мета верховенства права – це не просто формальне забезпечення порядку, передбаченого законами та іншими нормативними актами, встановленими державою, а утвердження такого правопорядку, який обмежує абсолютизм державної, передусім виконавчої, влади, ставить її під контроль суспільства, створюючи для цього відповідні правові механізми.

Таким чином, у межах круглого столу розглядаються актуальні питання, присвячені сучасним проблемам становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні.

За результатами круглого столу оприлюднено збірник матеріалів доповідей (PDF, 3 Mb).