Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту

Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Дорогі друзі!

Професія юриста не менш відповідальна, ніж професія лікаря і тісно переплітається з поняттям справедливості. Всупереч відомому прислів'ю «людині властиво помилятися», юрист не має права на помилку, адже її наслідком можуть бути скалічені долі, душевні рани, втрата волі, здоров'я і навіть життя.

Особливість юридичної діяльності полягає в тому, що «метод спроб і помилок» для неї неприйнятний. Рішення з будь-якої юридичної справи має бути глибоко виваженим, всебічно обміркованим, а головною передумовою прийняття таких рішень є якісна підготовка юриста.

Обравши спеціальність «Правознавство», Ви отримаєте можливість реалізувати власний потенціал, адже Ваша майбутня професія завжди затребувана в багатьох сферах. Навчаючись на юридичному факультеті у нашому університеті, Ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним працівником, а й зайняти провідні позиції в суспільному житті.

То ж у Вас є унікальна можливість стати учасником нашого факультетського життя, співучасником навчально-виховного процесу в стінах нашого навчального закладу, членом великої родини, ім'я якої — ЮРФАК Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна!

Дванадцять років існування відродженого факультету — термін невеликий. Проте навіть за такий короткий час ми змогли довести, що маємо право на життя. Нам вдалося досягти головного — не лише відновити структуру класичної системи європейської освіти в Університеті, а й повернути собі ім'я.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Право і Закон

28 вересня 2015 року

Нацбанк України скасує валютні обмеження до середини 2016 року

Національний банк України має намір повністю зняти валютні обмеження, введені у вересні 2014 року і лютому 2015 року, ближче до середини 2016 року, повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Детальніше

27 вересня 2015 року

Новий законопроект дозволить суду за наявності для цього достатніх підстав залучати до участі у справі іншого відповідача

Законопроектом № 2779 пропонується дозволити суду за наявності для цього достатніх підстав залучати до участі у справі іншого відповідача. Відповідні зміни передбачається внести до ст. 33 Цивільного процесуального кодексу з метою уніфікації відповідного положення Цивільного кодексу з аналогічними положеннями Кодексу про адміністративне судочинство та Господарського процесуального кодексу, в яких, зокрема, передбачено залучення іншого відповідача за ініціативою суду.

Детальніше

24 вересня 2015 року

Виборче законодавство хочуть кодифікувати

Виборче законодавство пропонують кодифікувати. Проект відповідного кодексу зареєстрував у парламенті народний депутат Валерій Писаренко.

Проект «Виборчий кодексу України» (№ 3112) передбачає, що документ запобігатиме різній інтерпретації положень законів «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців».

Детальніше

24 вересня 2015 року

Технічна довіра

2 липня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про Національну поліцію» № 580-VIII, стаття 50 якого передбачає застосування поліграфа до осіб, які виявили бажання вступити на службу до поліції, за їх згодою. Хоча цей Закон в цілому набирає чинності 7 листопада 2015 року, проте його положення застосовуються у містах, де здійснюється набір до патрульної поліції.

Детальніше

23 вересня 2015 року

6 жовтня набуває чинності закон про відкриття реєстрів власності

«6 жовтня набуває чинності закон про відкриття реєстрів власності. Хочу підкреслити, що Міністерство юстиції вже відкрило свої реєстри для громадян, але з 6 жовтня ми відкриваємо пошук по суб'єкту. Наприклад, якщо в реєстрі нерухомості раніше лише за адресою можна було знайти окремий об’єкт, то зараз ви можете ввести прізвище та побачити, що дана особа має бути зареєстрованим за нею на території України», — зазначила вона.

14 липня 2015 року Верховна Рада внесла зміни в деякі закони України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції (№ 2423), які відкривають доступ до реєстрів рухомого та нерухомого майна, а також відомостей земельного кадастру.

Детальніше

23 вересня 2015 року

В Україні створено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру

Наказом Генерального прокурора України Віктора Шокіна від 22 вересня 2015 року у структурі Генеральної прокуратури України утворено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (на правах самостійного структурного підрозділу).

Як пояснили «ЗіБ» у ГПУ, прокуратура створена у складі управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді, а також двох відділів: аналітично-статистичного та документального забезпечення. Відповідно до Закону її структуру та штатний розпис погоджено із директором Національного антикорупційного бюро України.

Детальніше

18 вересня 2015 року

Рада ввела новий вид цінних паперів у вигляді державних дериватив

Верховна Рада ввела новий вид цінних паперів — державні деривативи. За відповідний законопроект проголосували 307 народних депутатів.

Згідно з документом, державний дериватив — цінний папір, що розміщується державою на міжнародних фондових ринках і підтверджують зобов'язання України згідно з умовами розміщення цього цінного паперу здійснити виплати власнику цього цінного паперу в разі досягнення певних показників валового внутрішнього продукту України, а також здійснити інші виплати.

Передбачається, що емісія державних деривативів є частиною бюджетного процесу і не підлягає регулюванню Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Детальніше

18 вересня 2015 року

Запобіжні заходи до корупціонерів хочуть дегуманізувати

Нардепи підготували чергову спробу обмеження застосування запобіжних заходів до осіб, які підозрюються у корупційних злочинах. Хоча попередня подібна ініціатива не сподобалась ані експертам, ані профільному комітету.

Голова президентської фракції Юрій Луценко вніс проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо розширення кола осіб, до яких не можуть бути застосовані окремі види запобіжних заходів)» (№ 3066).

Відповідно до нього такі запобіжні заходи, як особисте зобов’язання, особиста порука, застава і домашній арешт, не можуть бути застосовані до осіб, яких підозрюють у корупційних злочинах. Але лише тоді, коли такі громадяни посідають посади, віднесені до першої та другої категорій, займають особливо відповідальне становище чи працюють правоохоронцями або суддями. Альтернативні запобіжні заходи дозволяється застосовувати, лише якщо вони вже провели 3 місяці за гратами.

Детальніше

17 вересня 2015 року

У Комітеті з питань європейської інтеграції обговорено питання набрання чинності розділом IV Угоди про асоціацію щодо запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року: переваги та потенційні виклики для України

16 вересня відбулося засідання Комітету за участю Міністра економічного розвитку і торгівлі України А. Абромавичуса, заступника Міністра закордонних справ України О. В. Зеркаль, заступника Міністра юстиції України С. І. Пєтухова, заступника Міністра Кабінету Міністрів–директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції Н. А. Гнидюк та інших представників ЦОВВ України.

На засіданні було обговорено важливе питання — набрання чинності розділом IV Угоди про асоціацію щодо запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року: переваги та потенційні виклики для України.

Детальніше

17 вересня 2015 року

Інформація щодо держзакупівель стає відкритою

Верховна Рада затвердила зміни до процедури держаних закупівель, якими передбачається відкриття доступу до всієї інформації про державні тендери, включаючи пропозиції, ціни, перелік власників компаній-учасниць, протоколи оцінок.

Відповідний Закон (законопроект №2087а) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державних закупівель (щодо заходів з подолання корупції та приведення у відповідність із міжнародними стандартами)» прийнято сьогодні на засіданні ВР. «За» проголосував 251 народний депутат.

Закон стосуватиметься всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, за умови, що вартість закупівлі товару, послуги дорівнює абоперевищує 200 тисяч гривень, а робіт — 1,2 мільйона гривень.

Детальніше

<< Попередні ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Наступні >>