Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту

Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Дорогі друзі!

Правознавець — широка і різноманітна спеціальність. Крім того, у наш час вона торкається всіх сфер нашого життя. Як і норми поведінки людей закріплено в так званих кодексах, так і закони роблять наше суспільство цивілізованим, а нас — упевненими у своїй безпеці, житті та неушкодженості нашого майна. Однак, завжди є ті, хто бажає порушити закони, тому й виникає потреба в юристах — розумних і сильних, толерантних і благородних, відповідальних і принципових, стійких до стресів, пунктуальних, уважних, поміркованих, працьовитих, високоморальних, — таких, що захистять і допоможуть, не дозволять системі зламатися.

Юридичний факультет Каразінського університету запрошує на навчання всіх тих, хто відчуває у собі покликання до цієї важливої, але важкої і дуже відповідальної професії.

Якщо Ви готові допомагати людям та почасти відповідати за їхні долі, здатні не зламатися і не схибити у хвилини сумнівів, не піддатися спокусі чи пресингу, ми чекаємо на Вас і запрошуємо приєднатися до нашої дружної юридичної родини.

У нас Ви маєте можливість здобути вищу юридичну освіту за освітніми програмами «Право» та «Міжнародне право». Навчаючись у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним фахівцем, а й зайняти провідні позиції у суспільному житті.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Право і Закон

10 вересня 2015 року

Змінено умови перебування іноземців в України

Відтепер обчислення дозволеного строку перебування іноземців на території України прикордонники здійснюють шляхом відрахування від дня фактичного в’їзду чи виїзду 180 днів назад. Якщо ж іноземцем перевищено строки перебування, то йому відмовляють у перетині держкордону та притягують до адміністративної відповідальності.

Як повідомили "ЗіБ" в Держприкордонслужбі, це передбачено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2015 року №884 "Про затвердження порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду", який набрав чинності 9 вересня 2015 року.

Детальніше

10 вересня 2015 року

Юрисдикція МКС щодо злочинів проти людяності визнана Україною

Україна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно злочинів проти людяності і воєнних злочинів, скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації проти нашої держави, незалежно від громадянства осіб, які їх скоїли, навіть якщо вони є громадянами третіх держав.

Як повідомили "ЗіБ" у МЗС, Україна передала Секретареві МКС заяву про визнання юрисдикції Суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів. Відповідну заяву передав Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 8 вересня 2015 року в ході офіційного візиту до Королівства Нідерланди.

Детальніше

10 вересня 2015 року

Як будуть розміщуватися в банках вільні кошти ВУЗів?

Вищі та професійно-технічні навчальні заклади зможуть розмістити тимчасово вільні бюджетні кошти в національній валюті у державних банках за умов оформленої заявки-пропозиції до банку, наявності у договорі між банком та закладом пункту щодо права закладу на повернення вкладу за першою ж його вимогою без сплати банку неустойки.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 657 «Про затвердження Порядку розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг», інформували «ЗіБ» в КМУ.

Детальніше

10 вересня 2015 року

Експерти обговорили ідею відновлення військових судів

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань)», зареєстрований у Верховній Раді 6 березня 2015 року за № 2557, став предметом обговорення експертів-правників.

Своїми думками вони ділилися під час круглого столу, організованого комітетом ВР з питань правової політики та правосуддя. Як повідомив кореспондент «ЗіБ», під час заходу було озвучено чимало позицій стосовно доцільності відновлення системи військових спецсудів, які було ліквідовано у 2010 році.

Детальніше

10 вересня 2015 року

Тривалість робочого часу на 2016 рік розрахувало Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України своїм листом № 10846/0/14-15/13 встановило порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2016 році.

У листі, зокрема, зазначається, що законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлено на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях норму тривалості робочого часу на рік визначають самостійно з дотриманням вимог статей 50—53, 67 і 73 КЗпП.

Детальніше

8 вересня 2015 року

Саме по собі подання заяви про залишення позову без розгляду не може свідчити про необґрунтовані дії позивача, які б були підставою для компенсації судових витрат

До такого висновку дійшла колегія суддів ВССУ у справі № 6-15926 св 15.

Як пояснили в суді, відповідно до ч. 3 ст. 89 ЦПК України у разі залишення заяви без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов’язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.

Детальніше

8 вересня 2015 року

Неповнолітнім дітям віком від 14 до 18 років пропонується надавати статус закордонного українця за заявою того з батьків, який має статус закордонного українця

Відповідну пропозицію містить проект закону від 03.09.2015 № 3029 «Про внесення змін до Закону України "Про закордонних українців" (щодо набуття статусу неповнолітніми)». Законопроектом, передбачається, що набуття статусу закордонного українця неповнолітніми може відбуватися за згодою їх батьків.

Національна комісія прийматиме рішення про надання, відмову або припинення статусу закордонного українця, а також про продовження терміну дії посвідчення закордонного українця. А у разі порушення строку для прийняття рішення, особа вважається такою, що набула відповідного статусу.

Детальніше

7 вересня 2015 року

Перевірка профпридатності

Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила про початок первинного кваліфікаційного оцінювання. Майже 8000 володарів мантій повинні довести, що можуть вершити правосуддя в установах, в яких працюють. Першими вже цього місяця випробування пройдуть представники Верховного та трьох вищих спеціалізованих судів. Про процедуру кваліфоцінювання та наслідки її проходження законниками розповіли на брифінгу члени ВККС.

Детальніше

7 вересня 2015 року

КМУ пропонує запровадити єдині базові ставки в чотирьох ключових податках

Уряд України пропонує запровадити єдині базові ставки в ключових податках — податку на додану вартість, єдиному соціальному внеску, податку на доходи фізичних осіб і в податку на прибуток. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» в неділю, 6 вересня, повідомляє Урядовий портал.

Він нагадав, що зараз в Україні існує 90 видів різних ставок: «Це дозволяє, з одного боку, маніпулювати цими ставками нечесними платниками податків, а з іншого — зловживати податковим інспекторам при нарахуванні податків і їх сплаті».

Детальніше

7 вересня 2015 року

Рада прийняла Закон «Про електронну комерцію»

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про електронну комерцію», повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законодавчий акт визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Закон регулює правові відносини у сфері електронної комерції під час вчинення електронних правочинів та визначає порядок вчинення електронних правочинів тощо.

Законопроект зареєстровано за № 0957.

<< Попередні ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Наступні >>