Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту

Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Дорогі друзі!

Професія юриста не менш відповідальна, ніж професія лікаря і тісно переплітається з поняттям справедливості. Всупереч відомому прислів'ю «людині властиво помилятися», юрист не має права на помилку, адже її наслідком можуть бути скалічені долі, душевні рани, втрата волі, здоров'я і навіть життя.

Особливість юридичної діяльності полягає в тому, що «метод спроб і помилок» для неї неприйнятний. Рішення з будь-якої юридичної справи має бути глибоко виваженим, всебічно обміркованим, а головною передумовою прийняття таких рішень є якісна підготовка юриста.

Обравши спеціальність «Правознавство», Ви отримаєте можливість реалізувати власний потенціал, адже Ваша майбутня професія завжди затребувана в багатьох сферах. Навчаючись на юридичному факультеті у нашому університеті, Ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним працівником, а й зайняти провідні позиції в суспільному житті.

То ж у Вас є унікальна можливість стати учасником нашого факультетського життя, співучасником навчально-виховного процесу в стінах нашого навчального закладу, членом великої родини, ім'я якої — ЮРФАК Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна!

Дванадцять років існування відродженого факультету — термін невеликий. Проте навіть за такий короткий час ми змогли довести, що маємо право на життя. Нам вдалося досягти головного — не лише відновити структуру класичної системи європейської освіти в Університеті, а й повернути собі ім'я.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Право і Закон

10 вересня 2015 року

Експерти обговорили ідею відновлення військових судів

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань)», зареєстрований у Верховній Раді 6 березня 2015 року за № 2557, став предметом обговорення експертів-правників.

Своїми думками вони ділилися під час круглого столу, організованого комітетом ВР з питань правової політики та правосуддя. Як повідомив кореспондент «ЗіБ», під час заходу було озвучено чимало позицій стосовно доцільності відновлення системи військових спецсудів, які було ліквідовано у 2010 році.

Детальніше

10 вересня 2015 року

Тривалість робочого часу на 2016 рік розрахувало Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України своїм листом № 10846/0/14-15/13 встановило порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2016 році.

У листі, зокрема, зазначається, що законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлено на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях норму тривалості робочого часу на рік визначають самостійно з дотриманням вимог статей 50—53, 67 і 73 КЗпП.

Детальніше

8 вересня 2015 року

Саме по собі подання заяви про залишення позову без розгляду не може свідчити про необґрунтовані дії позивача, які б були підставою для компенсації судових витрат

До такого висновку дійшла колегія суддів ВССУ у справі № 6-15926 св 15.

Як пояснили в суді, відповідно до ч. 3 ст. 89 ЦПК України у разі залишення заяви без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов’язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.

Детальніше

8 вересня 2015 року

Неповнолітнім дітям віком від 14 до 18 років пропонується надавати статус закордонного українця за заявою того з батьків, який має статус закордонного українця

Відповідну пропозицію містить проект закону від 03.09.2015 № 3029 «Про внесення змін до Закону України "Про закордонних українців" (щодо набуття статусу неповнолітніми)». Законопроектом, передбачається, що набуття статусу закордонного українця неповнолітніми може відбуватися за згодою їх батьків.

Національна комісія прийматиме рішення про надання, відмову або припинення статусу закордонного українця, а також про продовження терміну дії посвідчення закордонного українця. А у разі порушення строку для прийняття рішення, особа вважається такою, що набула відповідного статусу.

Детальніше

7 вересня 2015 року

Перевірка профпридатності

Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила про початок первинного кваліфікаційного оцінювання. Майже 8000 володарів мантій повинні довести, що можуть вершити правосуддя в установах, в яких працюють. Першими вже цього місяця випробування пройдуть представники Верховного та трьох вищих спеціалізованих судів. Про процедуру кваліфоцінювання та наслідки її проходження законниками розповіли на брифінгу члени ВККС.

Детальніше

7 вересня 2015 року

КМУ пропонує запровадити єдині базові ставки в чотирьох ключових податках

Уряд України пропонує запровадити єдині базові ставки в ключових податках — податку на додану вартість, єдиному соціальному внеску, податку на доходи фізичних осіб і в податку на прибуток. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» в неділю, 6 вересня, повідомляє Урядовий портал.

Він нагадав, що зараз в Україні існує 90 видів різних ставок: «Це дозволяє, з одного боку, маніпулювати цими ставками нечесними платниками податків, а з іншого — зловживати податковим інспекторам при нарахуванні податків і їх сплаті».

Детальніше

7 вересня 2015 року

Рада прийняла Закон «Про електронну комерцію»

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про електронну комерцію», повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законодавчий акт визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Закон регулює правові відносини у сфері електронної комерції під час вчинення електронних правочинів та визначає порядок вчинення електронних правочинів тощо.

Законопроект зареєстровано за № 0957.

4 вересня 2015 року

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»

Законом внесено зміни до законів України «Про місцеві вибори» та «Про добровільне об'єднання громад» з метою узгодження системи представницьких органів місцевого самоврядування із законодавством, удосконалення процедури об'єднання територіальних громад з урахуванням принципів реформування системи місцевих виборів та узгодження процедур проведення перших виборів із черговими місцевими виборами 2015 року.
Закон ухвалено в редакції, виголошеній головою Комітету з питань правової політики та правосуддя Русланом Князевичем на пленарному засіданні та підтримані Комітетом з питань правової політики та правосуддя.
Законопроект зареєстровано за № 3008.

4 вересня 2015 року

Суб’єкти інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення зобов’язані розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника компаній

Відповідні зміни передбачені Закон України (законопроект №1831) «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення», який сьогодні прийняла ВР.

Як пояснили «ЗіБ» у ВР, відповідно до закону структура власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Детальніше

4 вересня 2015 року

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення»

Відповідно до закону, зокрема, структура власності суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

<< Попередні ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Наступні >>