Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка
  Кримінологічна лабораторія

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту

Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version
Дорогі друзі!

Професія юриста не менш відповідальна, ніж професія лікаря і тісно переплітається з поняттям справедливості. Всупереч відомому прислів'ю «людині властиво помилятися», юрист не має права на помилку, адже її наслідком можуть бути скалічені долі, душевні рани, втрата волі, здоров'я і навіть життя.

Особливість юридичної діяльності полягає в тому, що «метод спроб і помилок» для неї неприйнятний. Рішення з будь-якої юридичної справи має бути глибоко виваженим, всебічно обміркованим, а головною передумовою прийняття таких рішень є якісна підготовка юриста.

Обравши спеціальність «Правознавство», Ви отримаєте можливість реалізувати власний потенціал, адже Ваша майбутня професія завжди затребувана в багатьох сферах. Навчаючись на юридичному факультеті у нашому університеті, Ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним працівником, а й зайняти провідні позиції в суспільному житті.

То ж у Вас є унікальна можливість стати учасником нашого факультетського життя, співучасником навчально-виховного процесу в стінах нашого навчального закладу, членом великої родини, ім'я якої — ЮРФАК Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна!

Дванадцять років існування відродженого факультету — термін невеликий. Проте навіть за такий короткий час ми змогли довести, що маємо право на життя. Нам вдалося досягти головного — не лише відновити структуру класичної системи європейської освіти в Університеті, а й повернути собі ім'я.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Останні новини

13 листопада 2017 року

День відкритих дверей: особливості навчання на юридичному факультеті

5 листопада 2017 року представники професорсько-викладацького складу та студентського самоврядування юридичного факультету в межах Дня відкритих дверей зустрілись з майбутніми абітурієнтами та іншими зацікавленими особами. Мова йшла про умови та особливості навчання на юридичному факультеті класичного університету, виступили провідні фахівці п’яти кафедр факультету з анонсами майбутніх правових спеціалізацій бакалаврських та магістерських освітніх програм.

11 листопада 2017 року

Професора університету Олену Кібенко призначено суддею Верховного Суду

Професора юридичного факультету Каразінського університету Олену Рувімівну Кібенко призначено суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Олена Кібенко має ступінь доктора юридичних наук, є членом спеціалізованих вчених рад, здійснює викладацьку діяльність вже понад 20 років, з 2012 року працює на кафедрі цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Каразінського університету.

«Моя мрія — бачити судову систему України, й зокрема Верховний Суд, оновленою, відкритою до суспільства», — зазначає Олена Кібенко.

10 листопада 2017 року

Лекція Джоан Шілдс з питань кримінального судочинства

9 листопада 2017 року відбулася лекція викладача The Leavitt Institute for international development - Joann Shields. В рамках курсу «Критичне мислення та адвокатура як фундамент вільного суспільства» лекція була присвячена кримінальному процесу в системі змагального судочинства, суду присяжних. Під час заняття викладач розповіла про прокурорську незалежність та про угоду про визнання вини, супроводжуючи свій виступ реальними прикладами зі світової практики.

9 листопада 2017 року

День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

8 листопада 2017 року

Засідання студентського науково-практичного гуртка «Школа приватного права»

7 листопада 2017 року відбулося третє засідання студентського науково-практичного гуртка «Школа приватного права». Перед слухачами виступила доктор юридичних наук, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Жанна Вікторівна Завальна із майстер-класом на тему «Довіра та ризики в договірному регулюванні відносин».

7 листопада 2017 року

Засідання студентського наукового гуртка з конституційного права

Відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка з конституційного права. Члени гуртка заслухали доповіді «Конституційно-правові аспекти лобіювання у правотворчому процесі України» (доповідач А. А. Бєлова, ЮП-24), «Конституційне право громадян України на участь у виборах і референдумах та проблеми його реалізації» (доповідач В. М. Слинько, ЮП-22).

Під час обговорення доповідей студенти дійшли висновку щодо доцільності врегулювання лобістської діяльності на законодавчому рівні. Інша доповідь висвітила найбільш проблемні питання реалізації громадянами права на участь у виборах і референдумах. Акцентовано на необхідності прийняття закону про місцевий референдум.

7 листопада 2017 року

VIII Всеукраїнська школа з кримінального права і процесу

Студенти юридичного факультету взяли участь у VIII Всеукраїнській школі з кримінального права і процесу, яка проводилася Харківським осередком Ліги студентів Асоціації правників України 4–5 листопада 2017 року.

Завдяки роботі фахівців, запрошених до виступів (серед спікерів представлені адвокати, які практикують у сфері кримінального права і процесу, професійні медіатори, детектив Національного антикорупційного бюро України, директор IT-компанії), слухачі школи одержали змогу ознайомитись із актуальними теоретичними і практичними проблемами застосування сучасного кримінального і кримінально-процесуального законодавства, засобами захисту прав і свобод людини, державних і громадських інтересів.

7 листопада 2017 року

Науковий круглий стіл «Верховенство права — основоположний принцип правової держави»

15 грудня 2017 року в Каразінському університеті відбудеться VІІІ Науковий круглий стіл магістрів, аспірантів та молодих учених «Верховенство права — основоположний принцип правової держави».

Подання матеріалів: до 6 грудня 2017 року.

30 жовтня 2017 року

Зустріч з адвокатом Олексієм Кучером

В рамках програми «Старт кар’єри» відбулася зустріч студентів з адвокатом Олексієм Володимировичем Кучером, на якій презентовано професію адвоката як найбільш самостійну, неполітизовану, з широкими можливостями використання власного інтелекту.

Студентів зацікавила професія адвоката та вони ставили питання щодо найкоротшого шляху для отримання адвокатського посвідчення; впливу захисту одіозних клієнтів і ведення резонансних справ на імідж адвоката тощо.

30 жовтня 2017 року

Лекція Мімі Коффі, присвячена кримінальному процесу

26 жовтня 2017 року відбулася лекція Мімі Коффі, присвячена кримінальному процесу в системі змагального судочинства, суду присяжних. Під час заняття викладач провів зі студентами імітацію судового засідання, де студенти спробували себе в якості сторони обвинувачення та захисту, провели прямі та перехресні допити свідків.

Захід реалізовано завдяки співпраці з Левіт інститут міжнародного розвитку. В рамках курсу «Критичне мислення та адвокатура як фундамент вільного суспільства» слухачі знайомляться із системою кримінальної юстиції, особливостями роботи суду присяжних, адвокатською етикою та новими підходами в роботі.