Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

For english speaking students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version


Дорогі друзі!

Правознавець — широка і різноманітна спеціальність. Крім того, у наш час вона торкається всіх сфер нашого життя. Як і норми поведінки людей закріплено в так званих кодексах, так і закони роблять наше суспільство цивілізованим, а нас — упевненими у своїй безпеці, житті та неушкодженості нашого майна. Однак, завжди є ті, хто бажає порушити закони, тому й виникає потреба в юристах — розумних і сильних, толерантних і благородних, відповідальних і принципових, стійких до стресів, пунктуальних, уважних, поміркованих, працьовитих, високоморальних, — таких, що захистять і допоможуть, не дозволять системі зламатися.

Юридичний факультет Каразінського університету запрошує на навчання всіх тих, хто відчуває у собі покликання до цієї важливої, але важкої і дуже відповідальної професії.

Якщо Ви готові допомагати людям та почасти відповідати за їхні долі, здатні не зламатися і не схибити у хвилини сумнівів, не піддатися спокусі чи пресингу, ми чекаємо на Вас і запрошуємо приєднатися до нашої дружної юридичної родини.

У нас Ви маєте можливість здобути вищу юридичну освіту за освітніми програмами «Право» та «Міжнародне право». Навчаючись у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним фахівцем, а й зайняти провідні позиції у суспільному житті.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Останні події

28 лютого 2019 року

Відзначено дипломом підручник «Основи права Європейського Союзу»

Вітаємо колектив авторів під керівництвом доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри міжнародного і європейського права юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяни Леонідівни Сироїд за вручення диплому за підручник «Основи права Європейського Союзу» за результатами 19-ї виставки-конкурсу навчальної та наукової літератури, яка проводилася Каразінським університетом.

21 лютого 2019 року

Марафон освітянських програм серед школярів

Практико-освітній центр «Юридична допомога» Каразінського університету проводить марафон освітянських програм серед школярів. Освітній захід відбувся за сприяння адміністрації Харківської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 111 в межах «Місяця права».

Команда каразінців — Марія Артамонова, Поліна Бортник, Володимир Могильников, Аліна Белова, Анна Скрипка, Тетяна Статкевич, Викторія Маленко — провели серед учнів вікторину та запропонували школярам вирішити кросворди на правову тематику. Учасники марафону в ігровій формі оволоділи корисною інформацією.

За традицією насамкінець всі учасники отримали на згадку буклети із правовими лайфхаками.

15 лютого 2019 року

День відкритих дверей: університет запрошує

17 лютого 2019 року в Каразінському університеті відбудеться традиційний День відкритих дверей.

У межах заходу заплановано зустріч керівництва університету, деканів та представників приймальної комісії зі вступниками та їхніми батьками. Абітурієнти отримають всю необхідну інформацію щодо програм підготовки, діяльності факультетів, особливостей вступної кампанії.

Детальніше

15 лютого 2019 року

Оприлюднено Правила прийому до університету в 2019 році

Оприлюднено Правила прийому до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в 2019 році.
У Правилах прийому до університету міститься інформація про строки та порядок прийому заяв і документів, проведення вступних іспитів, конкурсного відбору та зарахування на навчання, вимоги до рівня освіти вступників тощо.

З Правилами прийому до університету та додатками до них можна ознайомитися на сайті для вступників «Абітурієнт Каразінського».

12 лютого 2019 року

Статус публічних осіб у полі зору юридичної спільноти

8 лютого 2019 року в Каразінському університеті за ініціативи юридичного факультету проведено круглий стіл на тему «Публічні фігури на юридичній шахівниці: дебют тривалої гри». У його роботі взяли участь представники наукової громадськості, суддівського корпусу, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З вітальним словом звернулася декан юридичного факультету, професор Тетяна Кагановська, яка не лише підкреслила високу практичну значущість заходу, але і закцентувала увагу присутніх на загальній проблематиці правового статусу публічних осіб та визначила основні напрямки подальшої дискусії.

15 січня 2019 року

Урочистий випуск магістрів Каразінського університету

14 січня 2019 року відбувся випуск магістрів Каразінського університету.

Юридичний факультет щиро вітає своїх випускників і бажає міцного здоров'я, успіхів, натхненності, творчої енергії, високих досягнень та віри в себе!

17 грудня 2018 року

Життя, присвячене закону

Сьогодні, 17 грудня 2018 року, виповнюється 80 років Валентину Павловичу Півненку!

Життя ветерана органів прокуратури і вченого-правознавця Харківщини, старшого радника юстиції, почесного працівника органів прокуратури України, кандидата юридичних наук, відмінника освіти України, заслуженого юриста України також пов’язане і з юридичним факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Під час роботи Валентина Павловича у Каразінському наші студенти мали можливість спілкуватися з фахівцем з великим практичним досвідом роботи, а це завжди дуже важливо у підготовці майбутніх правознавців. Тому ми з вдячністю згадуємо Валентина Павловича та із задоволенням вітаємо його з нагоди ювілею!

Щиро вітаючи Валентина Павловича Півненка з 80-літнім ювілеєм, колектив юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна зичить імениннику міцного здоров’я, благополуччя йому і його родині, енергії і наснаги на нові ідеї і довгих щасливих літ життя!

14 грудня 2018 року

Засідання студентського гуртка з конституційного і муніципального права

11 грудня 2018 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри конституційного і муніципального права. На засіданні обговорено такі теми: «Інститут глави держави в сучасному світі» (доповідач А. Лубко), «Конституційний контроль в Україні: компаративне дослідження» (доповідачі К. Ракитянська, П. Литвинова), «Інститут депутатської недоторканості: зарубіжний та національний досвід» (доповідачі Т. Романенко, А. Юпко), «Теоретичні та практичні проблеми множинного громадянства» (доповідач Т. Романів), «Проблемні питання референдуму в Україні» (доповідач А. Артемченко).

Доповіді викликали жваву дискусію серед студентів, а питання скасування депутатської недоторканості змусило аудиторію розділитись на два табори: тих, хто за скасування та тих, хто за обмеження депутатського імунітету.

13 грудня 2018 року

Новий підручник! «Основи права Європейського Союзу» за загальною редакцією професора Тетяни Сироїд

Вийшов друком підручник «Основи права Європейського Союзу» за загальною редакцією доктора юридичних наук, завідувача кафедри міжнародного і європейського права юридичного факультету, професора Тетяни Сироїд.

У підручнику проаналізовано сучасний стан та перспективи подальшого розвитку права ЄС, розкрито зміст основних принципів, інститутів, надано характеристику організаційно-правового механізму ЄС, приділено увагу положенням окремих галузей. Акцентовано увагу на питанні співробітництва між ЄС та Україною, а також на проблемі гармонізації українського законодавства.

Підручник адресовано студентам, аспірантам, викладачам юридичних закладів вищої освіти, науковцям, а також усіх, хто цікавиться проблемами права Європейського Союзу.

11 грудня 2018 року

Засідання науково-практичного гуртка «Школа приватного права»

27 листопада 2018 року відбулося виїзне засідання науково-практичного гуртка «Школа приватного права». Студенти під керівництвом старшого викладача кафедри цивільно-правових дисциплін Валентина Зінченка відвідали Господарський суд Харківської області.

Члени гуртка зустрілися із заступником голови суду Наталією Новіковою та суддею Павлом Хотенцем, які розповіли про специфіку розгляду спорів між суб’єктами господарювання та зміни правового регулювання у зв’язку з набранням чинності нової редакції редакції Господарського процесуального кодексу України. Студенти відвідали музей суду, де дізналися про історію становлення господарського судочинства в Україні. Також члени гуртка були присутні на судовому засіданні при розгляді справи між господарськими товариствами.