Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version

Аспекти юридичної діяльності в органах пробації

23 листопада 2018 року

14 листопада 2018 року на юридичному факультеті відбувся захід, спрямований на професійне орієнтування студентів для роботи в службі пробації. Заступник начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Дар’я Чабан висвітила окремі аспекти розвитку системи пробації та правове регулювання діяльності служби.

Пані Дар’я звернула особливу увагу на основні завдання діяльності служби пробації, які полягають у здійсненні нагляду за засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, підготовці та складанні досудових доповідей, проведенні соціально-виховної роботи, здійсненні заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, до звільнення та інше. Основною метою цих завдань є захист суспільства, попередження повторних злочинів та адміністративних правопорушень, сприяння реінтеграції правопорушників у суспільство.

Аналізуючи діяльність служби пробації, доповідач звернула увагу на істотну кількість законодавчих та нормативно-правових актів і документів, якими повинні послуговуватися працівники, а саме: Кримінальним кодексом України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про пробацію», Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення та реалізації пробаційних програм» від 18.01.2017 року № 24 тощо. У зв’язку із чим, для правильного тлумачення та виконання норм законодавства необхідно володіти певними знаннями та навичками, які притаманні юристам.

Студенти вели активну дискусію та ставили запитання, пов’язані з подальшим працевлаштуванням в органах пробації.