Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

For english speaking students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version

Пішов з життя видатний вчений, професор Василь Трубников: юридичний факультет сумує…

5 травня 2020 року

Колектив співробітників юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в жалобі з приводу смерті нашого колишнього співробітника – Трубникова Василя Михайловича та висловлює щирі співчуття його рідним і близьким.

1 травня 2020 року на 78 році пішов з життя Трубников Василь Михайлович, відомий український правознавець, доктор юридичних наук, професор.

Народився Василь Михайлович у роки війни на Полтавщині. У 1969 році закінчив Харківський юридичний інститут.

Василь Михайлович стояв біля витоків відродження юридичного факультету Каразінського університету. З 2003-го упродовж майже п'ятнадцяти років він очолював кафедру кримінально-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, з 2004–2009 рр. був заступником декана юридичного факультету з наукової роботи, упродовж усього часу був членом вченої ради університету і факультету.

Василь Михайлович зробив значний внесок у розвиток української юридичної науки, зокрема був автором законопроекту, взятого Верховною Радою України за основу при прийнятті нового Кримінально-виконавчого кодексу України 2003 року. Уперше в науці кримінального права Трубников В.М. розробив теорію нового універсального поняття об’єкта злочину, систему заходів кримінально-правового впливу замість системи кримінальних покарань відносно неповнолітніх, запропонував нове бачення поняття свободи волі в науці кримінального права і нове поняття підстави кримінальної відповідальності. Останнім часом професор Трубников реалізовував нову теорію «Концепт духовності», адже вважав це саме тим, чого нам так не вистачає у сучасному житті.

У професії професор Трубников для багатьох був вчителем і наставником, під його керівництвом і консультуванням захистилося чимало кандидатів і докторів наук.

Професіонал своєї справи, принциповий у прийнятті рішень, мудрий і справедливий, чуйний і товариський, толерантний і розсудливий – саме таким ми запам’ятаємо Василя Михайловича.

Людина живе доти, поки її пам’ятають. Світла пам’ять про Василя Михайловича вічно житиме у наших серцях.