Головна

Історія факультету

Вчена рада

Науково-методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

For english speaking students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version


Дорогі друзі!

Правознавець — широка і різноманітна спеціальність. Крім того, у наш час вона торкається всіх сфер нашого життя. Як і норми поведінки людей закріплено в так званих кодексах, так і закони роблять наше суспільство цивілізованим, а нас — упевненими у своїй безпеці, житті та неушкодженості нашого майна. Однак, завжди є ті, хто бажає порушити закони, тому й виникає потреба в юристах — розумних і сильних, толерантних і благородних, відповідальних і принципових, стійких до стресів, пунктуальних, уважних, поміркованих, працьовитих, високоморальних, — таких, що захистять і допоможуть, не дозволять системі зламатися.

Юридичний факультет Каразінського університету запрошує на навчання всіх тих, хто відчуває у собі покликання до цієї важливої, але важкої і дуже відповідальної професії.

Якщо Ви готові допомагати людям та почасти відповідати за їхні долі, здатні не зламатися і не схибити у хвилини сумнівів, не піддатися спокусі чи пресингу, ми чекаємо на Вас і запрошуємо приєднатися до нашої дружної юридичної родини.

У нас Ви маєте можливість здобути вищу юридичну освіту за освітніми програмами «Право» та «Міжнародне право». Навчаючись у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним фахівцем, а й зайняти провідні позиції у суспільному житті.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

Останні події

27 листопада 2020 року

Муніципальна реформа в Україні: проблеми і перспективи

Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнського круглого столу «Муніципальна реформа в Україні: проблеми і перспективи», який присвячений Дню місцевого самоврядування та відбудеться 7 грудня 2020 року.

Круглий стіл має на меті розгорнути всебічну наукову дискусію щодо сучасного стану, проблем і перспектив муніципальної реформи в Україні, а також щодо регіоналізації як однієї з перспективних моделей децентралізації публічної влади в межах європейської інтеграції України.

Круглий стіл проводиться дистанційно, на платформі Google Meet. Заявки на участь просимо надсилати до 5 грудня 2020 року.

25 листопада 2020 року

Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах – Школа приватного права

24 листопада, напередодні Дня гендерної рівності, відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін, на тему: «Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах». Спікер заходу Світлана Губіна, координатор освітніх програм Центру гендерної культури.

Засідання проводилось у інтерактивній формі, шляхом залучення слухацької аудиторії до спілкування.

19 листопада 2020 року

Інститут контрасигнатури і його значення в системі розподілу влад

16 листопада 2020 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка з актуальних питань конституційного права, який діє при кафедрі конституційного і муніципального права під керівництвом доцента Катерини Данічевої. Тема онлайн-зустрічі «Інститут контрасигнатури і його значення в системі розподілу влад».

Під час засідання наукового гуртка були заслухані доповіді студентів другого курсу Василиси Худик «Інститут контрасигнатури президента/монарха у конституціях зарубіжних країн», Джастіна Есіобу «Інститут контрасигнації як засіб взаємодії Президента та Уряду в Україні: проблеми, перспективи та шляхи вирішення», Альони Порошиної «Інститут контрасигнації як засіб взаємодії президента та уряду у зарубіжних країнах».

18 листопада 2020 року

Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах – Школа приватного права

24 листопада 2020 року о 15:20 відбудеться онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема онлайн-зустрічі: «Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах».

Промовець заходу: Світлана Губіна, координатор освітніх програм Центру гендерної культури.

Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у роботі заходу.

17 листопада 2020 року

Вітаємо з Міжнародним день студента

Шановні студенти!

17 листопада є особливим днем для студентів всього світу, адже це — Міжнародний день студента.
Це свято зближує та об'єднує молодь, адже це день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. Студентство завжди було волелюбним, незалежним та ідейним. Думка про появу свята виникла наприкінці 19 століття заради міжнародного об'єднання студентської молоді й установлення зв'язків між студентами всіх країн. Сьогодні це свято продовжує й далі символічно об'єднувати всіх студентів. У нашому університеті це подвійне свято, адже збігається з днем заснування Каразінського університету понад два століття тому.

Сьогодні Ви і Ваша Альма Матер є авангардом молодості, прогресиву та активної життєвої позиції. Від вашої спільної небайдужості та активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Тому щиро бажаю Вам здійснення найсміливіших планів і заповітних мрій, державної підтримки та світового визнання, миру, щастя, успіхів, добрих справ в ім'я України.

Декан юридичного факультету, професор Тетяна Кагановська

12 листопада 2020 року

Всеукраїнський турнір «Судові дебати із цивільного права і цивільного процесу»

Кафедра цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Каразінського університету спільно із Харківським осередком Ліги студентів Асоціації правників України оголошує проведення Всеукраїнського турніру «Судові дебати із цивільного права і цивільного процесу».

До участі запрошуються здобувачі вищої освіти 3–5 курсів навчання за спеціальностями «Правознавство», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність».

Реєстрація триває до 15 листопада (включно).

11 листопада 2020 року

Обговорення Концепції розвитку юридичної освіти

Правнича школа юридичного факультету Каразінського університету підготувала зауваження та пропозиції щодо проєкту Концепції розвитку юридичної освіти. Із цими рекомендаціями професор Тетяна Сироїд виступила на онлайн-засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Каразінські правники переконані, що комплексна реформа юридичної освіти має полягати не в прийнятті чергового декларативного з популістичними елементами нормативного документа, на кшталт, Концепції, а в розробці, наприклад, Дорожньої карти, яка б містила практичні методичні рекомендації, направлені на удосконалення рівня вищої юридичної освіти.

Більше того, слід встановити об’єктивні критерії ефективності діяльності тих чи інших правничих шкіл, забезпечити міжвідомчу і міжгалузеву підтримку закладів вищої освіти у підготовці висококваліфікованих правничих кадрів.

10 листопада 2020 року

Відбулося онлайн-засідання Школи приватного права

Відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема зустрічі: «Розлучення: право, психологія та щастя».

Доцент Костянтин Пейчев навів статистику та види сімейних спорів, а також надав ґрунтовний аналіз правового статусу і мети конфліктуючих сторін. Особливої уваги заслуговує запропонована спікером стратегія Сунь-Цзи «Мистецтво війни», в основу якої покладений закон «Зміни – перетворення», як механізм вирішення правових конфліктів.

3 листопада 2020 року

«Розлучення: право, психологія та щастя» – Школа приватного права

10 листопада 2020 року о 15:30 відбудеться онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема зустрічі: «Розлучення: право, психологія та щастя».

Спікер заходу: Костянтин Пейчев, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, адвокат.

28 жовтня 2020 року

Онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права»

26 жовтня 2020 року відбулось онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін.

В рамках заходу професор Євген Мічурін розглянув поняття штучного інтелекту, теорії його праворозуміння, надав статистику щодо динаміки розповсюдження та застосування штучного інтелекту у суспільстві, а також провів співвідношення штучного інтелекту з твариною, як об’єктом цивільних прав.

Висловлюємо слова вдячності спікеру заходу, професору Євгену Мічуріну, за цікаву і змістовну доповідь та усім, хто долучився до роботи наукового гуртка.