27 листопада 2020 року
Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнського круглого столу «Муніципальна реформа в Україні: проблеми і перспективи», який присвячений Дню місцевого самоврядування та відбудеться 7 грудня 2020 року.
Круглий стіл має на меті розгорнути всебічну наукову дискусію щодо сучасного стану, проблем і перспектив муніципальної реформи в Україні, а також щодо регіоналізації як однієї з перспективних моделей децентралізації публічної влади в межах європейської інтеграції України.
Круглий стіл проводиться дистанційно, на платформі Google Meet. Заявки на участь просимо надсилати до 5 грудня 2020 року.
25 листопада 2020 року
24 листопада, напередодні Дня гендерної рівності, відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін, на тему: «Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах». Спікер заходу Світлана Губіна, координатор освітніх програм Центру гендерної культури.
Засідання проводилось у інтерактивній формі, шляхом залучення слухацької аудиторії до спілкування.
19 листопада 2020 року
16 листопада 2020 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка з актуальних питань конституційного права, який діє при кафедрі конституційного і муніципального права під керівництвом доцента Катерини Данічевої. Тема онлайн-зустрічі «Інститут контрасигнатури і його значення в системі розподілу влад».
Під час засідання наукового гуртка були заслухані доповіді студентів другого курсу Василиси Худик «Інститут контрасигнатури президента/монарха у конституціях зарубіжних країн», Джастіна Есіобу «Інститут контрасигнації як засіб взаємодії Президента та Уряду в Україні: проблеми, перспективи та шляхи вирішення», Альони Порошиної «Інститут контрасигнації як засіб взаємодії президента та уряду у зарубіжних країнах».
18 листопада 2020 року
24 листопада 2020 року о 15:20 відбудеться онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема онлайн-зустрічі: «Гендерна рівновага у сімейних правовідносинах».
Промовець заходу: Світлана Губіна, координатор освітніх програм Центру гендерної культури.
Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у роботі заходу.
17 листопада 2020 року
Шановні студенти!
17 листопада є особливим днем для студентів всього світу, адже це — Міжнародний день студента.
Це свято зближує та об'єднує молодь, адже це день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. Студентство завжди було волелюбним, незалежним та ідейним. Думка про появу свята виникла наприкінці 19 століття заради міжнародного об'єднання студентської молоді й установлення зв'язків між студентами всіх країн. Сьогодні це свято продовжує й далі символічно об'єднувати всіх студентів. У нашому університеті це подвійне свято, адже збігається з днем заснування Каразінського університету понад два століття тому.
Сьогодні Ви і Ваша Альма Матер є авангардом молодості, прогресиву та активної життєвої позиції. Від вашої спільної небайдужості та активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Тому щиро бажаю Вам здійснення найсміливіших планів і заповітних мрій, державної підтримки та світового визнання, миру, щастя, успіхів, добрих справ в ім'я України.
12 листопада 2020 року
Кафедра цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Каразінського університету спільно із Харківським осередком Ліги студентів Асоціації правників України оголошує проведення Всеукраїнського турніру «Судові дебати із цивільного права і цивільного процесу».
До участі запрошуються здобувачі вищої освіти 3–5 курсів навчання за спеціальностями «Правознавство», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність».
Реєстрація триває до 15 листопада (включно).
11 листопада 2020 року
Правнича школа юридичного факультету Каразінського університету підготувала зауваження та пропозиції щодо проєкту Концепції розвитку юридичної освіти. Із цими рекомендаціями професор Тетяна Сироїд виступила на онлайн-засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Каразінські правники переконані, що комплексна реформа юридичної освіти має полягати не в прийнятті чергового декларативного з популістичними елементами нормативного документа, на кшталт, Концепції, а в розробці, наприклад, Дорожньої карти, яка б містила практичні методичні рекомендації, направлені на удосконалення рівня вищої юридичної освіти.
Більше того, слід встановити об’єктивні критерії ефективності діяльності тих чи інших правничих шкіл, забезпечити міжвідомчу і міжгалузеву підтримку закладів вищої освіти у підготовці висококваліфікованих правничих кадрів.
10 листопада 2020 року
Відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема зустрічі: «Розлучення: право, психологія та щастя».
Доцент Костянтин Пейчев навів статистику та види сімейних спорів, а також надав ґрунтовний аналіз правового статусу і мети конфліктуючих сторін. Особливої уваги заслуговує запропонована спікером стратегія Сунь-Цзи «Мистецтво війни», в основу якої покладений закон «Зміни – перетворення», як механізм вирішення правових конфліктів.
3 листопада 2020 року
10 листопада 2020 року о 15:30 відбудеться онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін. Тема зустрічі: «Розлучення: право, психологія та щастя».
Спікер заходу: Костянтин Пейчев, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, адвокат.
28 жовтня 2020 року
26 жовтня 2020 року відбулось онлайн-засідання наукового гуртка «Школа приватного права», який діє при кафедрі цивільно-правових дисциплін.
В рамках заходу професор Євген Мічурін розглянув поняття штучного інтелекту, теорії його праворозуміння, надав статистику щодо динаміки розповсюдження та застосування штучного інтелекту у суспільстві, а також провів співвідношення штучного інтелекту з твариною, як об’єктом цивільних прав.
Висловлюємо слова вдячності спікеру заходу, професору Євгену Мічуріну, за цікаву і змістовну доповідь та усім, хто долучився до роботи наукового гуртка.