Головна

Історія факультету

Вчена рада

Методична комісія

Кафедри

Керівництво

Юридична клініка

Консультаційний центр

Абітурієнту

Студенту

Наукове життя

Foreign students

Інформаційний пакет

Міжнародне співробітництво

Працевлаштування

 

Головна Контакти Карта сайту
Новини галузі
Архів новин
Контакти
Фотогалерея
Випускники
English version


Дорогі друзі!

Правознавець — широка і різноманітна спеціальність. Крім того, у наш час вона торкається всіх сфер нашого життя. Як і норми поведінки людей закріплено в так званих кодексах, так і закони роблять наше суспільство цивілізованим, а нас — упевненими у своїй безпеці, житті та неушкодженості нашого майна. Однак, завжди є ті, хто бажає порушити закони, тому й виникає потреба в юристах — розумних і сильних, толерантних і благородних, відповідальних і принципових, стійких до стресів, пунктуальних, уважних, поміркованих, працьовитих, високоморальних, — таких, що захистять і допоможуть, не дозволять системі зламатися.

Юридичний факультет Каразінського університету запрошує на навчання всіх тих, хто відчуває у собі покликання до цієї важливої, але важкої і дуже відповідальної професії.

Якщо Ви готові допомагати людям та почасти відповідати за їхні долі, здатні не зламатися і не схибити у хвилини сумнівів, не піддатися спокусі чи пресингу, ми чекаємо на Вас і запрошуємо приєднатися до нашої дружної юридичної родини.

У нас Ви маєте можливість здобути вищу юридичну освіту за освітніми програмами «Право» та «Міжнародне право». Навчаючись у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним фахівцем, а й зайняти провідні позиції у суспільному житті.

Ми разом вирішуємо проблеми, разом рухаємося вперед, крок за кроком сповнюємо факультетське життя сенсом, адже нас об’єднують консолідуючі ідеї й цілі!

Декан юридичного факультету

Т. Є. Кагановська

До уваги студентів!       Розміщено розклад навчальних занять     | → Детальніше

Останні події

17 грудня 2018 року

Життя, присвячене закону

Сьогодні, 17 грудня 2018 року, виповнюється 80 років Валентину Павловичу Півненку!

Життя ветерана органів прокуратури і вченого-правознавця Харківщини, старшого радника юстиції, почесного працівника органів прокуратури України, кандидата юридичних наук, відмінника освіти України, заслуженого юриста України також пов’язане і з юридичним факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Під час роботи Валентина Павловича у Каразінському наші студенти мали можливість спілкуватися з фахівцем з великим практичним досвідом роботи, а це завжди дуже важливо у підготовці майбутніх правознавців. Тому ми з вдячністю згадуємо Валентина Павловича та із задоволенням вітаємо його з нагоди ювілею!

Щиро вітаючи Валентина Павловича Півненка з 80-літнім ювілеєм, колектив юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна зичить імениннику міцного здоров’я, благополуччя йому і його родині, енергії і наснаги на нові ідеї і довгих щасливих літ життя!

14 грудня 2018 року

Засідання студентського гуртка з конституційного і муніципального права

11 грудня 2018 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри конституційного і муніципального права. На засіданні обговорено такі теми: «Інститут глави держави в сучасному світі» (доповідач А. Лубко), «Конституційний контроль в Україні: компаративне дослідження» (доповідачі К. Ракитянська, П. Литвинова), «Інститут депутатської недоторканості: зарубіжний та національний досвід» (доповідачі Т. Романенко, А. Юпко), «Теоретичні та практичні проблеми множинного громадянства» (доповідач Т. Романів), «Проблемні питання референдуму в Україні» (доповідач А. Артемченко).

Доповіді викликали жваву дискусію серед студентів, а питання скасування депутатської недоторканості змусило аудиторію розділитись на два табори: тих, хто за скасування та тих, хто за обмеження депутатського імунітету.

13 грудня 2018 року

Новий підручник! «Основи права Європейського Союзу» за загальною редакцією професора Тетяни Сироїд

Вийшов друком підручник «Основи права Європейського Союзу» за загальною редакцією доктора юридичних наук, завідувача кафедри міжнародного і європейського права юридичного факультету, професора Тетяни Сироїд.

У підручнику проаналізовано сучасний стан та перспективи подальшого розвитку права ЄС, розкрито зміст основних принципів, інститутів, надано характеристику організаційно-правового механізму ЄС, приділено увагу положенням окремих галузей. Акцентовано увагу на питанні співробітництва між ЄС та Україною, а також на проблемі гармонізації українського законодавства.

Підручник адресовано студентам, аспірантам, викладачам юридичних закладів вищої освіти, науковцям, а також усіх, хто цікавиться проблемами права Європейського Союзу.

11 грудня 2018 року

Засідання науково-практичного гуртка «Школа приватного права»

27 листопада 2018 року відбулося виїзне засідання науково-практичного гуртка «Школа приватного права». Студенти під керівництвом старшого викладача кафедри цивільно-правових дисциплін Валентина Зінченка відвідали Господарський суд Харківської області.

Члени гуртка зустрілися із заступником голови суду Наталією Новіковою та суддею Павлом Хотенцем, які розповіли про специфіку розгляду спорів між суб’єктами господарювання та зміни правового регулювання у зв’язку з набранням чинності нової редакції редакції Господарського процесуального кодексу України. Студенти відвідали музей суду, де дізналися про історію становлення господарського судочинства в Україні. Також члени гуртка були присутні на судовому засіданні при розгляді справи між господарськими товариствами.

11 грудня 2018 року

Урочисте засідання наукового гуртка з міжнародного права

10 грудня 2018 року на юридичному факультеті відбулося урочисте засідання наукового гуртка з міжнародного права кафедри міжнародного і європейського права, присвячене Міжнародному дню прав людини та 70-ти річчю прийняття Загальної декларації прав людини.

Захід відбувся за підтримки декана юридичного факультету, професора Тетяни Кагановської та завідуючого кафедри міжнародного і європейського права, професора Тетяни Сироїд. Урочисте засідання відвідали професор Олександр Гавриленко, доценти Лілія Гришко та Ліна Фоміна, викладач Альона Шевченко.

Виступи учасників проводилися в межах трьох змістовних блоків засідання: «Загальні питання», «Особливості міжнародно-правового захисту окремих прав людини», «Особливості міжнародно-правового захисту окремих категорій осіб».

7 грудня 2018 року

Юридичний факультет вітає з успішним захистом дисертацій

Юридичний факультет Каразінського університету вітає з успішним захистом докторської дисертації «Забезпечення прав дитини в Україні: теоретичні і практичні засади адміністративно-правового регулювання» Олексія Олексійовича Навроцького, директора інституту міжнародної освіти Каразінського університету, та наукового консультанта Олексія Олексійовича — доктора юридичних наук, професора, декана юридичного факультету Тетяну Євгеніївну Кагановську!

А також Кирила Марковича Воронова із захистом кандидатської дисертації «Принцип „компетенції-компетенції“ в міжнародному комерційному арбітражі» та наукового керівника Кирила Марковича — доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін Ірину Валентинівну Венедіктову!

Це результати старання і завзяття, працьовитості, наполегливості й самовіддачі, сили волі і твердості духу! Юридичний факультет бажає Вам подальших наукових проектів, успіхів і досягнень, реалізації всіх творчих задумів!

6 грудня 2018 року

Марафон освітянських програм з підвищення правосвідомості учнів шкіл Харкова

Розпочався марафон освітянських програм з підвищення правосвідомості учнів шкіл Харкова, що проводиться практико-освітнім центром «Юридична допомога» при юридичному факультеті Каразінського університету.

30 листопада 2018 року

На юридичному факультеті відбулися публічні захисти дисертацій

27–28 листопада 2018 року у Каразінському університеті відбулися публічні захисти дисертацій за спеціальністю «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність» на засіданні Спеціалізованої вченої ради К64.051.30.

Науковий ступінь кандидата юридичних наук присуджено:

Вітаємо членів спеціалізованої вченої ради та дисертантів з успішним публічним захистом, бажаємо подальших професійних звершень.

30 листопада 2018 року

Засідання студентського наукового гуртка з конституційного права

27 листопада 2018 року на кафедрі конституційного і муніципального права відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. На засіданні обговорено такі теми: «Про правовий режим воєнного стану: актуальність на сьогоднішній день» (доповідач К. Чупрін), «Взаємовідносини держави і друкованих ЗМІ в Україні» (О. Курдюков), «Право на освіту в Україні» (доповідачі Б. Лобода, Д. Пилипенко, О. Бранюк), «Правовий статус генної інженерії в Україні» (доповідачі Є. Щастливець, Н. Красозова), «Законодавчий процес в Україні» (доповідач Д. Святенко), «Проблемні питання інституту імпічменту Президента України» (доповідач Ю. Саладун), «Роль Європейського Суду з прав людини в системі гарантій правового статусу людини і громадянина в Україні» (доповідач Ю. Пономаренко).

Керівник гуртка доцент Юлія Градова подякувала присутнім за цікаві доповіді та плідну працю.

23 листопада 2018 року

Науковий гурток з міжнародного права

Кафедра міжнародного і європейського права запрошує всіх бажаючих взяти участь в урочистому засіданні наукового гуртка з міжнародного права, що присвячений Міжнародному дню захисту прав людини та 70-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Засідання відбудеться 10 грудня 2018 року о 15:00.

Місце проведення засідання — аудиторія 431.